Biedronki

"W marcu jak w garncu" - dzieci poznały znaczenie tego przysłowia i wykonały pracę plastyczną dotyczącą marcowej pogody. Na powitanie wiosny dzieci wykonały wspólną pracę na temat "Pani wiosna". Podczas wiosennego spaceru dziewczynki miały na głowach kolorowe opaski z kwiatami, a chłopcy wstążki z krepiny. Dzieci znalazły pierwsze oznaki wiosny takie jak: pączki na drzewach, krokusy, usłyszały pierwsze trele ptaków.

W lutym odbył się bal karnawałowy dla dzieci, każde dziecko prezentowało swój strój karnawałaowy.

W lutym dzieci poznały bezpieczne zabawy na śniegu. Podczas zabaw ruchowych rozwijały sprawość fizyczną.

W styczniu gościliśmy Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Dzieci przedstawiły swój program artystyczny, na koniec wręczyły przez siebie zrobine upominki.

W styczniu Biedronki zrealizowały również temat o ptakach zimą. Dzieci poznały nazwy i wygląd niektórych ptaków. Uczyły się w jaki sposób można pomóc ptakom zimą.

W grudniu w grupie "Biedronek" wiele się wydarzyło:

- 6 grudnia dzieci wzięły udział w inetraktywnym przedstawieniu "Pomocnicy Świętego Mikołaja", podczas którego spatkały Elfy, które przekazały dzieciom prezenty - zimowe książeczki,

- 13 grudnia odbyły się warsztay bożonarodzeniowe z rodzicami, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonały choinki i mikołaje,

- 17 grudnia odwiedził przedszkolaki Mikołaj, z którym dzieci razem się bawiły, śpiewały piosenki, tańczyły. Na koniec spotkania Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

Raz w tygodniu w grupie Biedronek odbywają sie zajęcia z panią logopedą, która proponuje dzieciom wiele ciekawych zabaw rozwjających aparat mowy.

Każdego miesiąca Biedronki uczestniczą w zajęciach badawczych "Labo odkrywcy", podczas których mają możliwość poznania ciekawych eksperymentów.

W listopadzie dzieci poznały symbole narodowe. Wykonały wspólnie Flagę Polski ze składanych kółek oraz drzewo w barwach narodowych z malowanych białą i czerwoną farbą rączek.

9 listopada o godzinie 11.11 odśpiewały z dziećmi z całego przedszkola Hymn Polski.

Jesień jest sprężającą porą roku do zbierania różnych okazów przyrodniczych takich jak kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Kasztany przyniesione przez dzieci służą jako liczmany oraz instrumenty, na których przedszkolaki wystukują podane rytmy.

Dzieci wykonały różne prace plastyczne o tematyce jesiennej: „Jeża” z suszonych liści, „Drzewo jesienne”.

20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

biorąc udział w akcji udekorowania ,,Drzewka niepodległości, pokoju i radości”

Zadania wspierające rozwój dziecka we wrześniu

Zapoznanie dzieci z wyglądem oraz wyposażeniem sali, łazienki i szatni.

Wyrabianie nawyków higieniczno – kulturalnych związanych z higieną osobistą oraz spożywaniem posiłków

Uczenie się samoobsługi – próby samodzielnego rozbierania się i ubierania się w szatni.

Opanowanie umiejętności wzajemnej akceptacji podczas zabawy z rówieśnikami.

Zwiększenie otwartości dzieci poprzez zabawę, wspieranie poczucia własnej wartości w kontakcie z wychowawcą i rówieśnikami.