Smerfy

Pod koniec września i na początku października Smerfy poznawały zasady dbania o siebie i swoje zdrowie. Poznały zasady zdrowego odżywiania się i piramidę żywienia. Dowiedziały się na których częściach ciała jest najwięcej bakterii oraz że trzeba uprawiać sport i przebywać na świeżym powietrzu. Poznawaliśmy również warzywa i owoce, które mieliśmy okazje spróbować.

Smerfy chętnie korzystają z jesiennej pogody i bawią się na dworze. Jeśli tylko pogoda nam pozwala, wychodzimy na świeże powietrze. Przypominamy sobie zasady korzystania ze sprzętów terenowych, obserwujemy przyrodę, bawimy się na placu zabaw i ćwiczymy samodzielne ubieranie i rozbieranie się.

20 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Przedszkolaka. Rozmawialiśmy na temat: co to znaczy być przedszkolakiem? Pani odczytała nam piękne życzenia, a następnie wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się do ulubionych piosenek. Na koniec zabawy każdy otrzymał pamiątkowy medal.

11 września Smerfy wzięły udział w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy. Na pierwszych zajęciach, w nowym roku przedszkolnym, przypomnieliśmy sobie, gdzie pracuje naukowiec i czym się zajmuje oraz podczas wykonywania eksperymentów, poznaliśmy zasady działania magnesów. Dowiedzieliśmy się, że wokół magnesów wytwarza się pole magnetyczne i sprawdzaliśmy, które przedmioty przyciąga magnes, a które nie.