Tygryski

23 stycznia w grupie Tygryski odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy dla  dziadków przedstawienie ,, 12 życzeń dla Babci i Dziadka”, piosenki, prezent – ramkę  ze zdjęciem kochanej wnuczki lub wnuka. Na tablicy grupowej  pojawił się  kosz pełen kwiatów, które dzieci same pomalowały i wycięły. Wszystko to dla kochanych Dziadków.

17 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, który przywiózł dla dzieci piękne prezenty. Oczywiście odbyła się wspólna zabawa, konkursy, każda grupa zaśpiewała piosenkę dla Mikołaja  oraz wykonała prezent w postaci obrazka.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy wszystkim życzyć

 

Wesołych Świąt !

A w święta nich się niesie kolęda,

Gałązki świerkowe niech

Wam pachną na zdrowie!

Wesołych Świąt !

12 grudnia odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Tygrysy przygotowały dla rodziców krótki występ oraz karty z życzeniami. W czasie warsztatów dzieci z rodzicami z odrysowanych i wyciętych rączek wykonały wspólną choinkę, którą ozdobiły bombki wykonane z kółek oraz gwiazdy na których rodzice napisali życzenia dla wszystkich dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Choinka stanęła w miejscu gdzie wszyscy mogą ją podziwiać.

12 grudnia Tygryski uczestniczyły w zajęciach  badawczych Labo Odkrywcy ,,Chemiczna stacja przewidywania pogody”. Dzieci zapoznały się z terminami: termometr, wiatromierz, deszczomierz, meteorolog.

Grudzień upłynął Tygryskom na przygotowaniach do wizyty Mikołaja oraz do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dla dzieci jest to bardzo oczekiwany  i magiczny okres, gdyż stanie choinka, przyjdzie Mikołaj i przyniesie prezenty. Nauczyliśmy się piosenki dla Mikołaja ,, Święty Mikołaj nocą wędruje” oraz wykonaliśmy renifery aby miał czym przyjechać. W sali ubraliśmy choinkę, stanęły dekoracje świąteczne i zimowe, uczyliśmy się  kolęd, wierszyków o tematyce świątecznej, omawialiśmy tradycje związane ze świętami oraz przyjściem Mikołaja.  Prawdziwym hitem w Mikołajki była wizyta Elfów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w widowisku ,, Pomocnicy Świętego Mikołaja”. Elfy przyniosły bardzo oczekiwane  prezenty od Mikołaja.

W listopadzie uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym ,,Oberek na 100 lusterek”, dzieci poznały budowę i brzmienie klarnetu oraz w zajęciach badawczych Labo Odkrywcy ,,Gęstość”. Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Prawa Dziecka  oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . Najbardziej uroczyście świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące znanych  misiów  ( z filmów i książek), dzieci poznały historię Dnia Pluszowego Misia, bawiliśmy się z misiami przy misiowych piosenkach.

Pierwsza połowa listopada upłynęła nam na przygotowaniach do Dnia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowaliśmy kącik patriotyczny, nauczyliśmy się 4 zwrotek ,,Mazurka Dąbrowskiego”, ,,Przybyli ułani pod okienko” oraz wiersz ,,Katechizm polskiego dziecka”. Dzieci poznały legendę związaną z powstaniem Państwa Polskiego ,,O Lechu, Czechu i Rusie”, na mapie Polski odszukaliśmy góry, morze, Wisłę i największe miasta.

9 listopada w przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tygryski wystąpiły w strojach w kolorach barw narodowych z własnoręcznie wykonanymi czapkami  biało- czerwonymi . W czasie uroczystości  uczestniczyliśmy w biciu rekordu ,,Przedszkolaki dla Niepodległej” , o godzinie 11.11 wraz z dziećmi z innych przedszkoli śpiewaliśmy 4 zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

W środę 31 października Tygryski poszły na wycieczkę aby odwiedzić pobliskie  Miejsce Pamięci Narodowej i zapalić znicz pod tablicą upamiętniającą. Dzieci dowiedziały się, że w Warszawie jest wiele takich  tablic  upamiętniających miejsca w których zostali rozstrzelani powstańcy, żołnierze i osoby cywilne w czasie II Wojny Światowej. W hołdzie osobom ,które zginęły w tym miejscu składamy kwiaty oraz zapalamy znicze.

30 października naszą grupę odwiedzili rodzice Luizy, którzy z okazji urodzin przygotowali dla całej grupy różne atrakcje: teatrzyk ,, Jaś i Małgosia”, zagadki, animacje. Największą atrakcją był latający nietoperz, który dzieci wykonały samodzielnie. Tygryski dziękują  bardzo rodzicom Luizy za piękną zabawę i atrakcje które były cudownym przerywnikiem.

W  październiku uczestniczyliśmy w zajęciach Labo Odkrywcy ,, Archimedes – kto to taki?”. Dzieci poznały odkrycia Archimedesa oraz ich znaczenie dla ludzkości. Poznały pojęcia ciecz oraz ciało stałe.

Strony